Ludowcy budują wielki blok chrześcijańsko-demokratyczny. Wśród propozycji wyższa emerytura, lekkie tornistry i tani prąd

PSL przygotowuje się do jesiennych wyborów do polskiego parlamentu. “Uważamy, że należy przedstawić naszym rodakom ofertę środowiska centrowego, chadeckiego. Stąd nasza propozycja. Nie wykluczamy współpracy z innymi formacjami, podzielającymi nasze wartości” – mówił poseł Paweł Bejda.

“Każda potencjalna koalicja musi opierać się na programie. Wielokrotnie mówiliśmy, że nie wejdziemy w żadną koalicję bez gwarancji wprowadzenia programu Emerytura bez podatku i  i podtrzymujemy to zobowiązanie” – dodał poseł Bejda.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Program “Wyższa emerytura” (Emerytura bez podatku) to pomysł PSL, by emeryci nie płacili od swoich emerytur podatku dochodowego. W ten sposób otrzymają więcej pieniędzy i zyskają dodatkowe środki. Pomysł ten nie podoba się PiS, które nie chce najwyraźniej, aby emeryci otrzymywali wyższe świadczenia.

Wśród innych pomysłów nowego bloku jest m.in. lekki cyfrowy tornister, lepsza edukacja oraz tańszy prąd i ogrzewanie, dzięki wprowadzeniu rozproszonej produkcji lokalnej.