Profesor Balcerowicz krytykuje nowe podatki wprowadzane przez PiS. “Czekają nas kolejne podwyżki cen”

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że pisowski podatek od supermarketów nie narusza przepisów UE. Rzecznik Ministerstwa Finansów napisał :”to korzystny dla Polski wyrok”. Profesor Leszek Balcerowicz ostro skomentował to stanowisko “Korzystny dla kogo? To będzie kolejne zaciesnienie śruby podatkowej przez PIS, kosztem konsumentów i dodatkowej biurokracji.”.

Wszystkie podatki, wprowadzane przez PiS, uderzają na końcu w miliony Polek i Polaków. Jeśli supermarkety będą płacić dodatkowy podatek, to jego koszt zostanie doliczony do cen towarów, znajdujących się w sklepie – to jest aż takie proste. To nie firmy zapłacą, ale zapłacimy my wszyscy. A już dzisiaj zaczyna szaleć drożyzna. Ceny wielu towarów są wyższe niż na Zachodzie, a zarobki mamy nadal bardzo niskie. Z tego powodu wielu Polaków nie jest w stanie ani oszczędzać ani inwestować. Stajemy się biednym krajem.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Silne państwo” Kaczyńskiego kosztuje nas coraz więcej. Nie tylko utratę wolności, ale też utratę szansy na rozwój i bogactwo. Będziemy jako kraj zaściankiem.