Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że pisowski podatek od supermarketów nie narusza przepisów UE. Rzecznik Ministerstwa Finansów napisał :”to korzystny dla Polski wyrok”. Profesor Leszek Balcerowicz ostro skomentował to stanowisko „Korzystny dla kogo? To będzie kolejne zaciesnienie śruby podatkowej przez PIS, kosztem konsumentów i dodatkowej biurokracji.”.

Wszystkie podatki, wprowadzane przez PiS, uderzają na końcu w miliony Polek i Polaków. Jeśli supermarkety będą płacić dodatkowy podatek, to jego koszt zostanie doliczony do cen towarów, znajdujących się w sklepie – to jest aż takie proste. To nie firmy zapłacą, ale zapłacimy my wszyscy. A już dzisiaj zaczyna szaleć drożyzna. Ceny wielu towarów są wyższe niż na Zachodzie, a zarobki mamy nadal bardzo niskie. Z tego powodu wielu Polaków nie jest w stanie ani oszczędzać ani inwestować. Stajemy się biednym krajem.

„Silne państwo” Kaczyńskiego kosztuje nas coraz więcej. Nie tylko utratę wolności, ale też utratę szansy na rozwój i bogactwo. Będziemy jako kraj zaściankiem.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o