Na stronach FOR ukazał się bardzo ciekawy artykuł, podsumowujący ekonomiczne brednie Mateusza Morawieckiego: „Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę Google hasło „kłamstwa Morawieckiego” otrzymamy 2230 wyników. Jeszcze więcej wyników daje hasło „Morawiecki kłamie” – 5510. W śledzeniu kłamstw, półprawd, błędnych liczb, zmyślonych faktów podawanych przez premiera specjalizuje się portal OKO.Press, a młodzieżówka PSL prowadzi akcję „Mateuszek-kłamczuszek”, w ramach której punktuje jego kłamstwa” – czytamy w tekście

„„Nasi poprzednicy na pewno popełnili znaczący błąd, że nie promowali przede wszystkim inwestycji w Polsce i oszczędności, tylko żyli jak ten pasikonik z bajki La Fontaine’a, który nie zbierał dóbr na zimę, tylko przyszedł później do mrówki i prosił o pomoc” – mówił w 2016 roku w programie „Gość Wydarzeń” w Polsat News. Mówiąc o poprzednich rządach „oni”, nie wspomina, że był blisko związany ze środowiskiem Platformy Obywatelskiej.

To rząd PiS nie wykorzystuje dobrej koniunktury do naprawy finansów publicznych, by zyskać poparcie wyborców rozdaje publiczne pieniądze na programy socjalne, a stopa inwestycji – zamiast wzrosnąć do 25 proc., jak zapowiadał, spadła do najniższego od 20 lat poziomu.

Morawiecki często atakuje rząd PO-PSL za to, że prywatyzował, co nazywa „wyprzedażą  narodowych sreber”. Tymczasem od 2008 roku prywatyzacja przebiegała wolno, zbyt wolno. Polska w 2015 roku miała najwyższy udział własności państwowej spośród wszystkich krajów OECD.”

Cały artykuł znajduje się na stronach FOR.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o