Falenta pogrąży PiS?

Mecenas Roman Giertych złożył zawiadomienie do prokuratury o istnieniu zorganizowanej grupy przestępczej, wykorzystującej nielegalne podsłuchy do obalenia rządu PO-PSL. Adwokat jest pełnomocnikiem ofiar afery, ministrów, którzy byli nagrywani przez kelnerów. Zleceniodawcom kelnerów był biznesmen Marek Falenta. Kto jednak stał za nim?

– W naszym przekonaniu to, co już wiemy, świadczy o tym, że mamy do czynienia ze zorganizowaną grupą przestępczą, i dlatego w ten sposób trzeba ich ścigać. Istotne jest to, że grupa nie nawiązuje kontaktu w celu dokonania pojedynczych przestępstw, lecz z góry zakłada systematyczne ich popełnianie. Jeżeli jest grupa ludzi, która umawia się w celu dokonywania systematycznych przestępstw i ma pewną zorganizowaną strukturę, to jest to zorganizowana grupa przestępcza – tłumaczył Giertych pięć lat temu.

Teraz adwokat złożył nowe zawiadomienie. Powodem są wyznania Falenty, który wysłał list do prezydenta Andrzeja Dudy. Biznesmen chce ułaskawienia. W przeciwnym razie ma zacząć sypać zleceniodawców.

Źródło: Gazeta Wyborcza

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MariaEwa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maria
Gość
Maria

Może wreszcie co niektórzy zaczną się bać? Najwyższy czas!!!

Ewa
Gość
Ewa

Jak Pana prosiłam to Pan to zlekceważył, jak polityka w to weszł widze zainteresował P, mec temat 🙁