Kwota wolna od podatku w Polsce wynosi 3091 zł. Kwota wolna od podatku w Anglii wynosi około 60 tysięcy złotych, czyli jest prawie 20 razy wyższa niż w Polsce. Ale to nie koniec różnic – dróg próg podatkowy w Anglii to 240 000 złotych, natomiast w Polsce 85 528 złotych. Czyli nie dość, że w Polsce płaci się podatek znacznie szybciej, niż w Anglii, to jeszcze nawet lepiej zarabiający mają zdecydowanie korzystniejsze warunki rozliczenia z fiskusem.

Polacy płacą jedne z najwyższych podatków w Europie i płacą je zarabiając znacznie mniej. Kwota wolna od podatku to jeden z podstawowych sposobów określenia kto i kiedy wchodzi w podatki. Z tego powodu w Polsce panuje stosunkowo duża bieda a klasa średnia nie może akumulować kapitału oraz inwestować. Większość pieniędzy pożera pazerne państwo. Jak można to zmienić?

Jeśli w ogóle podatek dochodowy ma być utrzymany – chociaż jest tak naprawdę niepotrzebny, bo skomplikowany i drogi w poborze – to należy znacząco podnieść kwotę wolną od podatku. Co najmniej 10-krotnie. Tak, aby osoby, które zarabiają najmniej w ogóle go nie płaciły! Wtedy realnie otrzymają zdecydowanie więcej pieniędzy. Obniżanie podatków jest dużo lepszym sposobem wspierania rodzin niż socjalistyczne rozdawnictwo, uprawiane przez PiS.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o