Andrzej Duda może być przerażony możliwością porażki w wyborach prezydenckich. Dlatego dzisiaj w niektórych mediach pompuje się sondaże, w których aktualnie urzędujący prezydent, określany przez niektórych jako „długopis”, rzekomo wygrywa wybory prezydenckie z Donaldem Tuskiem czy Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Duda zapomniał jednak o kilku istotnych sprawach.

Dramatycznie niski wynik Dudy

Gdyby w wyborach wystartowali prezydent kontra lider ludowców, to według sondażu na Dudę zagłosowałoby 40,1%, na Kosiniaka-Kamysza 27,6% wyborców. To szokujące, bo  40% poparcia w wyborach prezydenckich dla urzędującego prezydenta to dramat. Wynik ten jest dużo niższy niż aktualne rankingi zaufania! To może oznaczać, że Kosiniak-Kamysz odbiera Dudzie elektorat, demotywuje też wyborców PiS.

Świetna pozycja startowa Kosiniaka-Kamysza

Władysław Kosiniak-Kamysz jest jednym z najpopularniejszych a na pewno najbardziej lubianym liderem prodemokratycznej partii opozycyjnej w Polsce. Szanują go nawet jego zaciekli polityczny wrogowie a jego doświadczenie, mimo młodego wieku, powoduje, że w polityce porusza się bardzo rozważnie. Jeśli w sondażu prezydenckim uzyskuje zaledwie 13% głosów mniej nż Andrzej Duda, to oznacza, że jego pozycja startowa jest dużo lepsza, niż miał sam Duda, gdy zaczynał walkę o prezydenturę. Kosiniak-Kamysz ma pozycję podobną do Donalda Tuska.

Prodemokratyczna opozycja ma przestrzeń, Duda nie za bardzo

Andrzej Duda jest prezydentem PiS i tego specjalnie nie ukrywa. Często zajmuje się sprawami mało poważnymi a jego osoba jest niekiedy postrzegana przez pryzmat rozrywki i ucieczki od polityki. Opozycja ma tu dużo więcej do powiedzenia. Duda może mieć też problem ze swoją żoną, która w ogóle nie bierze udziału w ważnych wydarzeniach politycznych medialnie, nie widać jej.

źródło: Wirtualna Polska, sondaż przeprowadzono metodą CATI w dniach 7-8 czerwca 2019 r. na próbie 1100 dorosłych Polaków. Błąd statystyczny wynosi 3 proc. Badania IBRiS dla Gazety Dziennika Prawnej.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MariaWojciech Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wojciech
Gość
Wojciech

Drodzy Rodacy, wpada podziękować Wam, że normalność, uczciwość, wykształcenie, dobre wychowanie i pracowitość powoli zaczyna być w cenie. Brawo!🤗🍀

Maria
Gość
Maria

Popieram:kultura,klasa,inteligencja,aparycja.Dość już tych brzydkich ,smętnych ,bez rozumnych lizusów.