1000 żołnierzy USA to rozczarowanie dla rządu PiS. „Stany Zjednoczone nie chcą robić więcej dla twojego bezpieczeństwa. Jesteś sam”

0
Reklamy

Obecność wojsk amerykańskich w Polsce i na innych terenach dawnej orbity radzieckiej od lat jest delikatną kwestią.Stany Zjednoczone i sojusznicy NATO wysłali niewielkie jednostki wojsk do Polski i państw bałtyckich na zasadzie rotacyjnej, co miało odstraszać wszelkie dalsze posunięcia Moskwy, przypominając, że te narody są teraz pod ochroną parasola obronnego Sojuszu Północnoatlantyckiego – pisze New York Times.

„Amerykańscy i polscy urzędnicy wciąż dyskutują o idei stałej bazy, która najprawdopodobniej wymagała zgody Kongresu” – piszą dziennikarze. „Wysłanie tylko 1000 żołnierzy było poważnym rozczarowaniem dla rządu pana Dudy. Nawet dla kraju takiego jak Polska, który zrobił wszystko, co możliwe, aby nawiązać przyjazne i konstruktywne relacje z Trump, w tym zakup F-35, przesłanie Trumpa jest jasne: Stany Zjednoczone nie chcą robić więcej dla twojego bezpieczeństwa. Jesteś sam.” – czytamy w artykule.

Reklamy

źródło: New York Times

Jan Piński - komentarze