Nowa książka.

Dziennikarz Grzegorz Rzeczkowski z tygodnika „Polityka” napisał książkę o kulisach afery taśmowej – „Obcym alfabetem. Jak ludzie Kremla i PiS zagrali podsłuchami”. Fakt, iż to on jest autorem był ukrywany przez wydawcę z obawy przed zakazem dystrybucji. Sam Rzeczkowski w rozmowie z magazynem „Press” stwierdził, iż jest przygotowany na sądowe batalie.

W książce są wątki dotyczące prokurator Anny Hopfer i jej męża Przemysława Hopfera. Niedawno Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie zabezpieczające, zakazując wydawcy tygodnika „Polityka” i Rzeczkowskiemu publikacji artykułów na ich temat oraz kolejnych tekstów o nich.

– Konsultowaliśmy sprawę z prawnikami, którzy stwierdzili, że ten zakaz nie dotyczy mojej książki. (…) To bardzo ważna książka pokazująca, że rosyjskie służby stoją za tą aferą. To oznacza, że bezpieczeństwo naszego kraju jest zagrożone. Dziennikarz w takiej sytuacji ma wybór: opisać wszystko, co wie, z pełnymi tego konsekwencjami, lub wybrać inny zawód – twierdzi Rzeczkowski. – Nie da się pisać o aferze podsłuchowej z pominięciem wątku tych osób. Nasi prawnicy twierdzą, że książka nie narusza wydanego wyroku. Jego brzmienie nie oznacza ogólnopolskiego zakazu publikacji na temat prokurator Hopfer i jej udziału w tej sprawie – dodał Marcin Celiński z wydawnictwa Arbitror.

Źródło: Magazyn „Press

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o