26 września 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieAle się boją wiedzy Falenty na temat PiS. Nie dopuszczają do niego...

Ale się boją wiedzy Falenty na temat PiS. Nie dopuszczają do niego dziennikarzy

Nikt nie może zobaczyć się z Markiem Falentą, który ujawnił, że za aferą podsłuchową, która obaliła demokratycznie wybrany rząd Donalda Tuska, może stać PiS. Falenta znajduje się aktualnie w areszcie w Warszawie.

Dziennikarze, którzy próbowali uzyskać zgodę na rozmowę z osadzonym, dostają wyłącznie odmowy. Dlaczego tak się dzieje? Prawdopodobnie układ władzy boi się wiedzy Falenty, co potwierdzałoby pośrednio jego oskarżenia o związki polityków z całą aferą. Dziwna cisza na temat afery jest też w propisowskich mediach, a jeszcze rok temu Marek Falenta był dla nich bohaterem.

Reklamy

Po tym jak Falenta ujawnił listę polityków PiS, którzy mogą być zamieszani w aferę, pisowskie media nie mówią o nim wcale albo źle. Jednym z prawdopodobnych scenariuszy jest przetrzymywanie Falenty w milczeniu aż do wyborów w październiku. W ten sposób PiS mógłby wyciszyć całą sprawę. List Falenty odbierany jest jako swojego rodzaju polisa na życie. Gdyby w więzieniu coś mu się stało, potwierdzono by w ten sposób oskarżenia jakie kierował wobec układu władzy.

 

Musisz o tym wiedzieć!