PiS najwyraźniej przypomina sobie o sprawie Smoleńska wyłącznie w czasie wyborów? Skarga do międzynarodowego trybunału w Hadze na rosyjskie śledztwo i zwrot wraku TU-154 nie została wysłana. Mateusz Morawiecki nic nie wie o skardze a Ministerstwo Spraw Zagranicznych twierdzi, że decyzje podejmuje Rada Ministrów.

W Smoleńsku doszło do wypadku, w wyniku którego rozbił się polski samolot rządowy. Zginął prezydent Lech Kaczyński i 96 osób, które były na pokładzie maszyny. PiS był wielokrotnie oskarżany, że robi z całej sprawy polityczny teatr i realizuje politykę na trumnach ofiar katastrofy. Kaczyński mówił nawet o zamachu. Tymczasem po czterech latach rządów PiS nadal nie ma żadnych dowodów na te oskarżenia, natomiast PiS nic nie robi w sprawie nacisku na Rosję. Wrak Tupolewa nadal znajduje się w Rosji a rzekome międzynarodowe śledztwo nawet nie ruszyło.

Najwyraźniej działania PiS są wyłącznie pozorne. Kaczyński używa Smoleńska jako narzędzia podziału społeczeństwa, wmawiając tym mniej wykształconym i świadomym wyborcom, coś, co ma antagonizować ludzi i nastawiać przeciwko sobie.

Reklamy

No a przy okazji znowu nie dotrzymali słowa…

Sprawę ujawnił Krzysztof Brejza

Poprzedni artykułW czasie trzech lat rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego luka VAT wyniosła 85 miliardów złotych!?
Następny artykułZNP wzywa Kaczyńskiego do rozmów w sprawie edukacji