Komisja Europejska ma dość braku efektów działania polskich władz i zamierza wstrzymać finansowanie programu walki ze smogiem. A potrzebujemy w ciągu najbliższych lat aż 35 miliardów euro, inaczej ludzie będą umierać jeszcze szybciej i jeszcze bardziej masowo niż do tej pory. Bo smog jest przyczyną wyjątkowo groźnych chorób.

Sprawą ochrony czystości powietrza zajmuje się kilku ministrów: Henryk Kowalczyk (środowisko), ministra Jerzego Kwiecińskiego (gospodarka), minister Jadwigi Emilewicz (rozwój), Piotr Woźny – pełnomocnika premiera ds. programu “Czyste powietrze” oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Najwyraźniej jednak gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść, bo wszyscy dostali list od Komisji Europejskiej, który można by streścić krótko: do roboty!

Reklamy

Według mediów, polski rząd dostał 3 dni na podjęcie decyzji dotyczących zmian w programie i dostosowania go do unijnych norm lub rezygnację ze wsparcia. Ale w Polsce trwa właśnie w najlepsze długi weekend i większość ministrów nic robić nie będzie… Czy przez PiS czeka nas więc utrata miliardów euro i międzynarodowa kompromitacja?

źródło: Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułTo jakaś patologia? Pisowski rzecznik praw dziecka oblał bratu nogę denaturatem i podpalił
Następny artykułPiasecki zaorany, Trzaskowski ostro o działaniach PiS w edukacji. Za chaos, bałagan i ciasnotę w szkołach odpowiada rząd