Łaskawcy! Na razie pozwalają ludziom decydować o tym, na co wydać pieniądze z 500+ ?!

„Waldemar Paruch, szef rządowego Centrum Analiz Strategicznych stwierdził ostatnio, że państwo PiS w pełni realizuje idee liberalizmu, gdyż wypłacając 500+ obywatelom, pozostawia im decyzję, co mają z nimi zrobić.” – napisał jeden z internautów. Nie sposób nie zauważyć, że na razie pozwalają, ale może się to w przyszłości zmienić.

Program 500 Plus to nic innego jak socjalistyczne rozdawnictwo pieniędzy, które państwo zabiera nam wszystkich w formie podatków. Żeby wypłacić owe pięćset złotych, musi je więc zabrać z naszych kieszeni. Dużo lepszy dla rozwoju Polski efekt można by osiągnąć obniżeniem podatków – żeby promować rozwój i pracę. Ale wtedy Kaczyński nie mógłby mówić, że coś daje.

Reklamy

W rzeczywistości Jarosław Kaczyński odbiera – po to zresztą podwyższył podatek VAT do 23%, zmieniając ustawę, która go obniżała do 22%. Samo obniżenie podatku VAT przyniosłoby gigantyczne korzyści wszystkim – firmom i rodzinom.

Liberalim to przede wszystkim przekonanie o tym, że wolność jest nadrzędną wartością. Własność prywatna i wolny rynek to podstawy liberalizmu. Program PiS jest tego przeciwieństwiem.

Waldemar Paruch jest profesorem nauk społecznych, związany jest z PiS. Kandydował z list tego ugrupowania do Sejmu w 2011 roku – bez powodzenia. Był członkiem komitetu naukowego II i III Konferencji Smoleńskiej z lat 2013–2014. W 2014 został członkiem rady programowej PiS, należał do sztabu wyborczego Andrzeja Dudy. Kandydował bez powodzenia do Parlamentu Europejskiego.