PiS ma ogromny problem. “W reakcji na opinie o Indze chcemy oświadczyć, że jest to jedna z najlepszych uczennic naszej szkoły, wszechstronnie uzdolniona. Osiągnęła wysokie wyniki w konkursach międzyszkolnych z matematyki i języka polskiego. Jesteśmy dumni, że mamy taką uczennicę, która ma tyle odwagi, żeby walczyć o swoje przekonania, jednocześnie będąc osobą o dużej wrażliwości.” – napisali nauczyciele szkoły w Milanówku, do której chodzi 13-letnia Inga, która prowadzi strajk w obronie klimatu.

Tymczasem PiS nie ma żadnych efektów. Wśród najgorzej ocenianych pod względem skuteczności w walce o czyste powietrze ministrów jest m.in. Andrzej Adamczyk, który nie potrafi sobie poradzić z aferą dieselgate i minister Krzysztof Tchórzewski, forsujący absurdalny projekt wielkiej elektrowni węglowej. Nic więc dziwnego, że akcja 13-letniej Ingi wywołała takie przerażenie w szeregach PiS. Dziewczynka zwraca bowiem uwagę na zaniechania rządu i porażkę za porażką. Zbliża się sezon zimowy – a polskie miasta będą dusić się w smogu.

Reklamy

Naukowcy oceniają, że w Polsce z powodu zanieczyszczenia powietrza, każdego roku umiera przedwcześnie co najmniej kilka tysięcy osób.

Poprzedni artykułPieniądze na fundusz wyborczy PiS. “To naprawdę wygląda na haracz płacony za stanowiska w spółkach!”
Następny artykułPiątka Kaczyńskiego: pięć razy więcej węgla z Rosji, trzy razy więcej śmieci z Niemiec i pięć razy więcej propagandy w telewizji?