Władza chroni swoich? Prezydent Sieradza potrącił kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia, dostał tylko mandat [WIDEO]

Kto i dlaczego roztoczył nad prezydentem Sieradza parasol ochronny? Paweł Osiewała potrącił 79-letnią kobietę i odjechał z miejsca zdarzenia bez udzielenia jej pomocy. Mimo to dostał zaledwie mandat w wysokości 300 złotych. Co na to Zbigniew Ziobro?

Na filmie, ujawnionym w internecie, widać jak samochód wyjeżdża zza zakrętu z dużą prędkością i uderza w kobietę. Uderzona upada na jezdnię. Kierowca przyspiesza i kontynuuje jazdę jak gdyby nigdy nic. Prezydent Sieradza, Paweł Osiewała, nie czuje się winny – twierdzi, że kobiety nie zauważył i nic nie słyszał.

Reklamy

Jeśli tak było, to powinien stracić prawo jazdy, uważają komentatorzy. Nie jest praktycznie możliwe, by w samochodzie osobowym nie słyszeć uderzenia i jeszcze nie zauważyć pieszej w tej sytuacji. Być może prezydent bawił się telefonem? – pytają.

Do tej pory w sprawie nie zabrał głosu Zbigniew Ziobro. To dziwne, bo minister bardzo lubi interweniować, ale najwyraźniej nie w sprawach polityków powiązanych z PiS.

„normalny człowiek gdy potrąci kota to się zatrzyma i mu pomoże więc dlaczego ty uciekłeś potrąciwszy człowieka? Pijany byłeś? Naćpany? Jak można być tak wyzbytym z człowieczeństwa by gardzić życiem innych?” – skomentował wydarzenie jeden z internautów.

„Panie Prezydencie, czy Pan jest ponad prawem?? Nie zauważył Pan, ze potracił kobietę? Czyli był Pan bez swiadomosci w momencie prowadzenia pojazdu?? Za taki uczynek, każdy zwykły obywatel miałby sprawę w prokuraturze. pan dostał mandat 330 PLN. Polska nie jest juz państwem prawa. Jest państwem kolesi, czego dowodzi pański przykład. Miałam w rodzinie kogos o nazwisku Osiewała, Zygmunt osiewała. Był mężem mojej kuzynki. Od dawna nie zyje. Wstyd teraz przyznać się, ze znało się kogos o tym nazwisku. Czy Panu jest chociaż odrobinę wstyd???” – dodaje kolejny.

fot. Facebook