Państwo PiS próbuje zdyskredytować jedynego Polaka, który był w kosmosie? „Naprawdę żyjemy w kraju debili” – komentują internauci

„Ponad 2 lata treningu i ciężkiej nauki, setki badań i testów med., rozłąka z rodziną, 8 dni w kosmosie, badania nauk. dla pl instytutów, duma dla prostych ludzi. Tymczasem jakieś barany próbują go zdyskredytować, bo miał orła bez korony na piersi. Naprawdę, żyjemy w kraju debili” – napisał jeden z internautów.

Mało kto wie, że Hermaszeswski jako dziecko został ocalony przez matkę z napadu UPA na Lipniki w marcu 1943. Podczas całej rzezi wołyńskiej Hermaszewski stracił łącznie aż 19 członków swojej rodziny, w tym ojca, zmarłego w Bereznym, w wyniku rany postrzałowej płuca. Rodzina tułała się jakiś czas, zmieniając wielokrotnie miejsce zamieszkania. W czerwcu 1945 Hermaszewscy zostali wysiedleni i ekspatriowani z Kresów Wschodnich na Dolny Śląsk. Zamieszkali w Wołowie, niedaleko Wrocławia. Tam Mirosław ukończył szkołę podstawową i Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika.

Reklamy

W Polsce PiS obniżono mu emeryturę.

„Jakim trzeba być bałwanem, żeby nie wiedzieć że Hermaszewski nie miał wyboru  lecieć z Sojuzem czy z NASA.  Pewnie gdyby mógł wybierać poleciałby z NASA …” – skomentował sprawę Jakub Stefaniak.