Czy na naszych oczach dokonuje się podział Polski na części zarządzane i odbierane siłowo przez pisowski rząd i samorządy? Niedawno doszło do zawłaszczenia jednego z placów w Warszawie pod pretekstem obronności – w rzeczywistości postawiono tam dwa pomniki. Teraz ustawą samorządowi odbierane jest Westerplatte. Może być to odbierane jako kolejna odsłona wojny PiS z samorządem i zapowiedź demontażu samorządności w Polsce po wyborach na jesieni.

PiS przyjął wczoraj w Sejmie ustawę “O inwestycjach w zakresie budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 – Oddziału Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku”. Za głosowało 262 posłów, przeciw było 164, wstrzymał się jeden. Po co PiSowi kolejne muzeum nie wiadomo, wiadomo jednak, że żadne muzeum nie zbuduje dobrobytu w naszym kraju.

Absurdalność przejmowania samorządowych terenów specustawą jest oczywista. Takie rzeczy można robić zwyczajną rozmową i umową z samorządem a nie angazować do sprawy posłów, którzy powinni raczej myśleć o edukacji, szpitalach oraz wspieraniu innowacji. Ale to sprawy trudne – dużo łatwiej angażować się w rozwój konfliktu polsko-polskiego.

Poprzedni artykułCzarne chmury nad Joanną Bitner. Sąd Okręgowy w Warszawie “zapomniał” o sprawach obniżonych emerytur
Następny artykułKompromitacja Szydło z flagą unijną. A potem dziwią się, że z PiS nie chce nikt w Europie rozmawiać