Największą niewyjaśnioną do dzisiaj aferą finansową w Polsce jest sprawa SKOK. Mówimy o blisko 5 miliardach złotych i 250 tysiącach osób poszkodowanych. Jednak PiS nie spieszy się ze zbadaniem tej sprawy. Dlaczego? Wśród twórców systemu SKOK jest senator tego ugrupowania. O SKOKach nie piszą też pisowskie media, bo ten sam senator posiada w części z nich pokaźne udziały. Tak działa układ idealny.

Już sama lektura dzisiaj dostępnych materiałów dostarcza przerażających wniosków. Skrajnie źle trzeba ocenić działania służb ale przede wszystkim polityków, którzy w ogóle nie zajmują się tą sprawą. Wygląda na to, jakby komuś zależało, by w tej największej aferze finansowej panowała cisza.

Reklamy

Porównanie wielkości afer

Afera Liczba poszkodowanych Straty
SKOK 246000 4,4 MLD PLN
Amberd Gold 19000 0,85 MLD PLN

 

Afera, w której mówimy o 5 miliardach złotych, musi się doczekać wyjaśnienia. Potrzeba pilnie raportu o stanie państwa, który pokaże kto w tej sprawie nie zadziałał a kto tuszował sprawę. Potrzeba prawdziwej komisji śledczej, która zajmie się sprawą poważnie a nie będzie robić politycznego teatrzyku. Potrzeba wreszcie odważnych niezależnych prokuratorów.

W przypadku afery SKOK możemy mówić o państwie teoretycznym. To nie jedyna sprawa, którą PiS zamiata pod dywan, ale jej skala poraża. Nie zostały wyciągnięte żadne wnioski z tego, jak powinno działać państwo. Ten brak odpowiedzialności to wielka ludzka krzywda, która dzieje się na naszych oczach.

źródło: wPolityce.pl, CiekaweLiczby.pl

Poprzedni artykułNajwiększym marzeniem Magdy Ogórek był romantyczny wieczór z Józefem Oleksym!
Następny artykułDramat uczniów. Średnia powyżej pięć i nie dostała się do wybranego liceum.