„Nie mam pewności, czy łączy nas wspólny los, ale nad tym pracujemy; oś francusko-niemiecka być może zostanie zastąpiona osią włosko-polską – mówił niedawno wicepremier i szef MSW Włoch Matteo Salvini podsumowując spotkanie z prezesem PiS, Jarosławem Kaczyńskim. Teraz jednak prezes PiS ma wielki problem i najchętniej zapomniałby o tych rozmowach – wyciekły bowiem nagrania, które mają udowadniać, że partia Salviniego dostała dofinansowanie z Rosji a rozmowa dotyczyła osłabienia liberalnych demokracji. Miesiąc po tym jak dokonano nagrania doszło do spotkania Salviniego i Kaczyńskiego.

Mowa jest o gigantycznych pieniądzach, dziesiątkach milionach euro. Sprawę ujawnił portal BuzzFeed. Rozmowy miały się toczyć w październiku 2018 roku w Moskwie, w hotelu Metropol i dotyczyć „osłabienia liberalnych demokracji i ukształtowanie nowej, nacjonalistycznej Europy, dostosowanej do Moskwy„.

„Chcemy zmienić Europę. Nowa Europa musi być blisko Rosji, jak kiedyś, ponieważ chcemy zachować naszą suwerenność. Salvini jest pierwszym, który chce zmienić Europę” – słyszymy na nagraniu. Jest tam też zapowiedź utworzenia sojuszu partii prorosyjskich!

Zapis rozmów w języku angielskim znajduje się tutaj.

źródło: BuzzFeed/Natemat.pl

15
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
AdamLilianaMaciejtomaszRysiek69 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
franek
Gość
franek

mnie to wohole nie dziwiprzeciez ta katofaszystowska partia pios juz dawno skumala sie z putinem.

Gaweł
Gość
Gaweł

Przez szacunek dla czytających- pisz po polsku!

Zenobiusz
Gość
Zenobiusz

albo raczej normalnie, po ludzku

Liliana
Gość
Liliana

A dlaczego niby kumanie się z USA/Izraelem czy Ukrainą jest lepsze? Kontakty ze wszystkimi.

Andrzej
Gość
Andrzej

O książkach Piątka cicho, a tam wszystko wyłożone jak kawa na ławę!

dzierżykij
Gość
dzierżykij

powinna tym zająć się komisja nadzwyczajna UE i wydać jasne oświadczenie w sprawie nacjonalistycznych partii łamiących prawo i przedstawić IM ultimatum albo są w UE albo do paktu ze wschodem

paul
Gość
paul

Analiza zachowan politycznych Kaczynskiego dowodzi w sposob niezbity,ze takie opisane okolicznosci.mogly miec miejsce.Teza o dazeniu do oslabienia liberalnej dem9kracji jest b.trafna i obczywiscie Rosje bardzo interesuje taka koncepcja .Kaczynski w ten sposob wpisuje sie w krag tych co sprzyjaja Rosji.

Ewa
Gość
Ewa

Tyle razy pisałam, Kaczyńscy kilka lat tam mieszkali a ich mamusia była komunistką. Nie, nie wymyśliłam tego, to czysta PRAWDA!

Opa
Gość
Opa

Mnie to nie dziwi bo przecież przedłużeniem działalności PZPR jest odział partii komunistycznej PiS zarządzany przez komunistycznego działacza Kaczyńskiego a
wespół z całą jego otoczką jaką są jego bliscy i dalsi działacze jego partyjnego czerwonego aktywu .Polacy prosiliście „komuno wróć” to ją macie .

Adam
Gość
Adam

Czyli czerwona zaraza nadal zalewa nasz kraj

Miroslaw
Gość
Miroslaw

Dawno już zauważyłem, że sekta msciwego Karla chce sklocic Polaków-rozbić jedność– doprowadzić do bankructwa i oddać w lapska Putina.. Tylko ciemny pisowski elektorat i nierobigi, pasozyci tego nie rozumieją i nie chcą zrozumieć.. Tracimy suwerenność a wprowadzana jest dyktatura..

Jadwiga
Gość
Jadwiga

A co? Polacy nie widzą, że jak w latach powojennych, do władzy doszła komunistyczna partia ZSRR?

Rysiek69
Gość
Rysiek69

Elektorat 500+ nie obchodzin polityka tylko kasa. Ot i wsjo.

Maciej
Gość
Maciej

Mam pewność,że to „ciemnemu ludowi” nie przeszkodzi popierac PiS

tomasz
Gość
tomasz

pisofaszysci tak to juz maja