04 grudnia 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieMinister obiecał darmowe leki, słowa nie dotrzymał. "Cóż może być gorszego, niż...

Minister obiecał darmowe leki, słowa nie dotrzymał. „Cóż może być gorszego, niż oszukać dziecko, chore dziecko”.

„Cóż może być gorszego, niż oszukać dziecko, chore dziecko” – pyta Bogdan Klich w reakcji na informację, że minister zdrowia Łukasz Szumowski obiecał darmowe leki dla chorych na ED, ale nie dotrzymał słowa i na obietnicach się skończyło.

„Nasze opatrunki nie  zniknęły z listy refundacyjnej, one ciągle się na niej znajdują.
Jednak dopłaty do nich od 1 lipca tego roku baaardzo wzrosły. Miesięczny koszt tych opatrunków dla Kaja na dzień dzisiejszy to jakieś 8 tys złotych. A uwierzcie mi, że był czas jak Kajo się urodził, że były darmowe lub z bardzo niską dopłatą.”

Reklamy

„Jak wiecie EB to nie tylko specjalistyczne opatrunki, ale także kilometry bandaży , kompresy, igły, , mieści, nutridrinki wysokokaloryczne i wieeele innych rzeczy.
Teraz najważniejsze. W poniedziałek Minister Zdrowia stanął przed Wami wszystkimi i ogłosił światu, że chorzy na EB będą mieli WSZYSTKO za darmo! Że będziemy dostawać zestawy terapeutyczne w skład których będą wchodzić wszystkie niezbędne artykuły medyczne jakie do tej pory używaliśmy. Podchodziliśmy do tego z dystansem, ale tez ogromną nadzieją …. Na czwartkowym spotkaniu Ministerstwo Zdrowia i NFZ poinformowali nas, że wcześniejszy projekt jest nieaktualny! Zaproponowali inne rozwiązanie , aby dystrybucja opatrunków odbywała się przez szpitale i hospitalizacje dziecka. Dwa lata temu próbowali to wprowadzić, ale niestety nie udało się tego zrealizować. Okazało się również, że lista artykułów medycznych dla EB jest za obszerna, i trzeba ją skrócić.
Bardzo łatwo stanąć przed kamerami i złożyć obietnice, później niestety okazuje się, że jeszcze trudniej ją zrealizować .

Chcieliśmy wierzyć w chęć pomocy ze strony MZ i NFZ, jednak na chwile obecna tylko na tym cierpią chorzy na EB. Chorzy tracą tak cenne dla nich wparcie, ponieważ bardzo duża części ludzi uwierzyła w słowa Pana Ministra Zdrowia. Na chwile obecną to tylko OBIETNICE.” – napisał jeden z rodziców na Facebooku.

Oto jak wyglądają obietnice PiS w praktyce – są tylko na pokaz.

Musisz o tym wiedzieć!