Eksperci potwierdzają. Szóstka Schetyny bardziej korzystna od piątki Kaczyńskiego

Program Grzegorza Schetyny, związany z dopłatami do pensji dla osób najmniej zarabiających, jest zdecydowanie bardziej korzystny dla pracowników niż pomysły Kaczyńskiego, oceniają eksperci.

Koalicja Obywatelska proponuje, by osoby pracujące i zarabiające płacę minimalną, mają dostać dodatkowo 500 złotych. Co więcej, każdy kto zarabia pomiędzy płacą minimalną a 4,5 tysiąca złotych, też otrzyma dopłatę, proporcjonalnie mniejszą. To rozwiązanie bardzo korzystne dla mało zarabiających osób. Eksperci oceniają, że to realna pomoc dla tych, którzy w aktualnym systemie nie mają szans na podwyżki, korzystniejsze niż to co proponuje rząd Morawieckiego. Piątka Kaczyńskiego zakłada bowiem mniejsze wsparcie mało zarabiających.

Reklamy

Szóstka Schetyny ma też realne podstawy w budżecie – finansowanie odbywać się będzie z bieżących wpływów ze wzrostu gospodarczego. Pomysłodawcy spodziewają się, że będzie to również sposób na zwiększenie zatrudnia na umowę o pracę. I rzeczywiście, do pomysłu takiego pozytywnie podchodzą nie tylko pracownicy ale też przedsiębiorcy.

źródło: Forbes.pl