Minister zdrowia powinien podać się do dymisji, czy będzie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa? Infolinia Ministerstwa korzysta z komercyjnego portalu, który nie ma nawet połowy aptek!

Czy Ministerstwo Zdrowia nie wie co się dzieje w kraju a system monitoringu leków nie działa? Do tego infolinia o lekach dla pacjentów działa wadliwie, bo “Korzystają z komercyjnego portalu, do którego nie jest podłączonych około połowy aptek!” – ujawniają internauci. Do tego portal promuje tylko niektóre apteki – co przekłada się na to, że ministerialni konsultanci również to robią – ale za publiczne pieniądze. Prawdopodobnie mogło dojść nawet do przestępstwa.

Mówimy o nierównym traktowaniu podmiotów w obrocie gospodarczym, wprowadzaniu w błąd pacjentów a także o wyjątkowej niekompetencji, chaosie i zwyczajnym nieudacznictwie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


” Infolinia MZ czerpie dane z . Po effox 50 pacjenta z Janikowa w kuj-pom. wysyłają do oddalonego o kilkanaście km Inowrocławia, mimo że lek jest dostępny od zeszłego tyg. w jednej z aptek na miejscu, tylko niepodłączonej do portalu. Telemarketer kompletnie nie zna nazw leków, prosi o przeliterowanie i całkiem “przypadkiem” kieruje do aptek sieciowych Gemini i DOZ.” – ujawnił jeden z internautów, który osobiście zweryfikował sposób działania infolinii.

To nie tylko skandal, ale i też możliwe naruszenie prawa. Także poprzez zaniechanie – bo Ministerstwo Zdrowia powinno najlepiej w kraju znać sytuację w aptekach. Najwyraźniej jednak nie zna. Kiedy dymisja ministra Szumowskiego?

“Lista zaproponowanych aptek identyczna z tymi sugerowanymi przez ktomalek. Nawet numery telefonów mi pani podała z tego portalu do aptek Gemini. Do DOZ-ów nie podała, bo na ktomalek.pl nie ma numerów bezpośrednio do ich aptek, tylko ogólna infolinia sieci” – podsumował internauta.