400 milionów na loty rządu z budżetu… obrony narodowej. Moglibyśmy za to kupić 2 tysiące nowoczesnych rakiet przeciwpancernych

Zaniedbania Antoniego Macierewicza spowodowały wzrost wydatków na czartery samolotów LOT wykorzystywanych przez rząd. Łączna suma to ponad 400 milionów złotych, ujawniła Rzeczpospolita. Za te pieniądze można by kupić blisko 2 tysiące rakiet Javelin, służących do zwalczania celów pancernych, tak potrzebnych polskiemu wojsku! Zamiast tego płacimy za wożenie tyłków władzy.

Javelin to amerykańska, przenośna rakieta przeciwpancerna typu fire-and-forget. Głowica oszczepu oszczepu jest w stanie pokonać nowoczesne czołgi, atakując je z góry, gdzie ich pancerz jest najcieńszy, jest też przydatna przeciwko bunkrom oraz innym fortyfikacjom. Kupując 2 tysiące rakiet, moglibyśmy zabezpieczyć nasz kraj na dobre przed groźbą inwazji lądowej.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Tymczasem rząd wydaje setki milionów na czarter samolotów Embraer z LOTu. Macierewicz zbyt późno podpisał umowę, co spowodowało dalszy wzrost kosztów o kilkadziesiąt milionów – alarmuje NIK. Powstaje więc pytanie, co ten minister w ogóle robił, że nie znalazł czasu na prostą umowę.

źródło: Rzeczpospolita, NIK