Zaniedbania Antoniego Macierewicza spowodowały wzrost wydatków na czartery samolotów LOT wykorzystywanych przez rząd. Łączna suma to ponad 400 milionów złotych, ujawniła Rzeczpospolita. Za te pieniądze można by kupić blisko 2 tysiące rakiet Javelin, służących do zwalczania celów pancernych, tak potrzebnych polskiemu wojsku! Zamiast tego płacimy za wożenie tyłków władzy.

Javelin to amerykańska, przenośna rakieta przeciwpancerna typu fire-and-forget. Głowica oszczepu oszczepu jest w stanie pokonać nowoczesne czołgi, atakując je z góry, gdzie ich pancerz jest najcieńszy, jest też przydatna przeciwko bunkrom oraz innym fortyfikacjom. Kupując 2 tysiące rakiet, moglibyśmy zabezpieczyć nasz kraj na dobre przed groźbą inwazji lądowej.

Reklamy

Tymczasem rząd wydaje setki milionów na czarter samolotów Embraer z LOTu. Macierewicz zbyt późno podpisał umowę, co spowodowało dalszy wzrost kosztów o kilkadziesiąt milionów – alarmuje NIK. Powstaje więc pytanie, co ten minister w ogóle robił, że nie znalazł czasu na prostą umowę.

źródło: Rzeczpospolita, NIK

Poprzedni artykułRząd wprowadza Polaków w błąd w sprawie sieci 5G? „Megalomanicznie nazywana Biała Księga 5 G jest pełna fałszywej informacji”
Następny artykułEmpik strefą wolną od „Gazety Polskiej”. „Nie ma u nas miejsca na jawną dyskryminację i na treści łamiące prawo”