27 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieRząd stworzył kolejny wielki problem. Czy grozi nam zalanie ulic śmieciami?

Rząd stworzył kolejny wielki problem. Czy grozi nam zalanie ulic śmieciami?

„Narasta problem z własnymi odpadami, nie ma kto ich odbierać. Ceny za segregowane dochodzą do 60/zł/mc/osobę. Nie ma co zrobić z frakcją palną czyli paliwem alternatywnym. Aby go wywieźć, trzeba zapłacić 400 złotych za tonę. Fatalna odpadowa polityka rządu PiS.” – alarmuje Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

I rzeczywiście, problem narasta, bo brak jest wsparcia dla rozwiązania rosnącego problemu śmieci. Wkrótce może dojść do sytuacji, w której wywóz śmieci będzie tak drogi, że ludzie przestaną za niego płacić. Jedynym rozwiązaniem są pilne inwestycje w sortownie odpadów, w szczególności w przetwarzanie odpadów w energię cieplną i elektryczną.

Reklamy

Tymczasem rząd nie tylko nie przyspiesza działań w tym zakresie ale jeszcze… sprowadza rekordowe ilości śmieci zza granicy.Jak podaje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, w 2018 roku rząd PiS pozwolił by do Polski trafiło 434,4 tysięcy ton śmieci. To prawie o 60 tys. ton więcej niż rok wcześniej i prawie trzy razy więcej niż w 2015 roku.

Polska pod rządami PiS zmienia się w jedno wielkie wysypisko…

Musisz o tym wiedzieć!