Uchwalony przez Sejm projekt ustawy o wpuszczeniu do służb mundurowych zewnętrznych związków zawodowych może mieć na celu osłabienie struktur i upolitycznienie. Chodzi głównie o możliwość działania w mundurówce “Solidarności” Piotra Dudy, który jest otwarcie oskarżany o kolaborowanie z rządem. Policyjni związkowcy są wściekli i ostrzegają, że może to się skończyć bardzo źle.

Członkowie Solidarności zajmują już dzisiaj wysokie stanowiska w aparacie władzy. Po co upolitycznienie Policji czy innych służb mundurowych? Chodzi o rozbicie jedności funkcjonariuszy – uważają oni sami. Rząd chce pokazywać społeczeństwu, że są związkowcy, którzy popierają politykę kolejnych ministrów.

Reklamy

Tymczasem nastroje w mundurówce są fatalne. Komisariaty w wielu miastach nadal przypominają lata siedemdziesiąte, sypie się park samochodowy a pieniądze, które zarabiają, są zdecydowanie niewystarczające. Minister Zieliński doprowadził do stanu wrzenia policyjne struktury swoim zachowaniem. Wprowadzenie do służb mundurowych związku zawodowego, który kolaboruje z rządem nie poprawi tej sytuacji a jedynie zaostrzy nastroje.

źródło: Onet.pl

Poprzedni artykułPisowski świadek, Elżbieta Chojna-Duch, popełniła poważne przestępstwo? Jest zawiadomienie do prokuratury
Następny artykułIm się w głowach poprzewracało albo tak się boją. Limuzyny za 20 milionów złotych.