Dzisiaj nie trzeba szukać przestępców i chronić społeczeństwa, by awansować w Policji. Wystarczą inne cechy. Jakie? Maciej Zakrzewski został awansowany do stopnia podinspektora. Wcześniej pełnił funkcję naczelnika wydziału prewencji. Nie trzeba chyba mówić, kto tam trafia?

Maciej Zakrzewski zrzucał własnoręcznie biało-czerwone konfetti na uczestników obchodów święta niepodległości w Augustowie, w których uczestniczył Jarosław Zieliński. Zielińskiemu konfetti się spodobało, pomimo, że media ujawniły, iż policjanci wydziału prewencji musieli własnoręcznie ciąć konfetti z ryz papieru. Ale to nie koniec. Zakrzewski uczestniczył w też w pokazie tańców hawajskich, zorganizowanym dla ministra Zielińskiego.

Reklamy

W całej sprawie najgorsze jest to, że utrwala się fatalny wzorzec dla innych policjantów. Oto człowiek, który gorliwie realizuje polecenia ministra, nawet najbardziej kontrowersyjne, zostaje awansowany. Za co? Czy za realizację celów, dla których Policja powstała?

Na to pytanie odpowiedzieć sobie powinien każdy, kto wybiera się na wybory jesienią.

źródło: TVN24

Poprzedni artykuł„Hipokryta co innego mówi, co innego robi, głosi szczytne i szlachetne idee a sobie daje przyzwolenie na ich łamanie.”
Następny artykułJeden obraz wart więcej niż tysiąc słów. Co to pisowskie myślenie robi z ludzi…