Dramatyczna sytuacja w służbie zdrowia. “ZOZ przez 2 tygodnie bez oddziału płucnego bo ordynator na urlopie.”

Sytuacja w służbie zdrowia jest coraz gorsza. Nie tylko brak leków daje się we znaki pacjentom. To także problemy z obsadą dyżurów, karetek czy pielęgniarek. W czasie, gdy kryzys ochrony zdrowia rośnie do poziomu nieznanego od 1989 roku, Kaczyński opowiada bzdury o dobrej zmianie.

“Jelenia Góra.
Notorycznie na eskach nie ma lekarzy. Karetki jeżdżą jako “P” a kierownikiem może być wtedy ratownik który nie ma 5 lat doświadczenia.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Busko Zdrój.
ZOZ przez 2 tygodnie bez oddziału płucnego bo ordynator na urlopie.

ŚCRMITS – świętokrzyskie centrum ratownictwa medycznego i transportu sanitarnego. Dyrektorka bezpodstawnie zwolniła 5 ratowników – wygrali w sądzie pracy i zostali przywróceni do robott.
Z dniem 1 licpa wprowadzono “wyrównanie” pensji, które zabiera wszystkie dodatki i każdy dostaje od 120 do 150 zł do podstawy. Braki na transportach że zatrudniają pierwszych lepszych z ulicy bez nawet KPP.

Gdańsk.
Jeden z 3 największych szpitali w Gdańsku, Szp. Św. Wojciecha ma w tej chwili ok 2000 h nie obsadzonych przez ratowników i pielęgniarki. Praktycznie nie ma dnia, żeby ktoś nie składał wypowiedzenia z pracy.

Wieluń.
Lekarze dyżuruja na SORze i S-ce jednocześnie a ostatnio coraz częściej S bez obsady lekarskiej. Wczoraj rano lekarz z Ski (dyzurujacy około 10 dób w miesiącu) znaleziony w pokoju z objawami udaru.

Wejherowo.
Lekarze nie dają propozycji na ZRM, czasem z łapanki przenoszą lekarza z anestezjologii. Na 4 lekarzy SOR jest tylko jeden, czasem nie ma żadnego. Dzisiaj brak lekarzy na części urazowej.
Gdy nie ma żadnego lekarza SOR procedura przekazania pacjenta internistycznego wygląda tak: dzwonisz do jedynego internisty ze specjalizacją w szpitalu a on zleca konsultacje rezydentom.

Odbiór!” – napisał na jednym z profili poświęconych służbie zdrowia internauta.

Co na to minister zdrowia? Są wakacje – pewnie odpoczywa po ciężkiej “pracy”.