[Counter-Box id="1"]

Zaniedbania rządu, ignorowanie postulatów środowiska lekarskiego i spraw pacjentów oraz arogancja władzy spowodowały, że lekarze rozpoczynają akcję protestacyjną. Porozumienie Rezydentów wraz z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Lekarzy, z pełnym wsparciem Naczelnej Izby Lekarskiej ruszają z akcją, która będzie polegała na skróceniu czasu pracy i rezygnacji z dodatkowych zajęć. To oznacza, że placówki opieki zdrowotnej i szpitale pozostaną w dużej części bez lekarzy.

Protest ten będzie formą sprzeciwu wobec aktualnego stanu opieki zdrowotnej w Polsce oraz braku pełnej realizacji Porozumienia zawartego pomiędzy Rządem a lekarzami w lutym 2018 r. Od wielu lat odpowiedzialność za skrajnie niewydolny system publicznej ochrony zdrowia spoczywała na barkach przepracowanych lekarzy, którzy, mimo ewidentnych zaniedbań rządzących, utrzymywali system poświęcając swój wolny czas i zdrowie a czasem nawet życie.

Reklamy

W trosce o naszych pacjentów, o nas i nasze rodziny, nie możemy dalej swoją pracą ponad siły ukrywać dramatycznej sytuacji kadrowej i finansowej publicznych szpitali. Nie możemy zgadzać się na zagrażający pacjentowi i nam system.” – napisali rezydenci w oświadczeniu.

źródło: Facebook

Poprzedni artykułBrzydkie zachowanie Andrzeja Dudy wobec kobiety. “Nieokrzesany prostak w krótkich spodenkach.”
Następny artykułHipokryzja level Kaczyński: “Każdy kto ma poczucie jakiegokolwiek zobowiązania wobec własnej Ojczyzny, jakiekolwiek dbałości o dobro wspólne, musi dążyć do tego, by ten rząd odszedł”