Fundacja Elbanowskich musi zwrócić dotację. Na razie niedużo, ale czyżby przestali być potrzebni władzy?

Dostali już od PiS ponad 10 milionów złotych. Teraz jednak muszą zacząć zwracać część pieniędzy. Na razie to tylko 27 tysięcy złotych.

Swoją fundację nazwali “Rzecznik Praw Rodziców”. W czasie, gdy system edukacyjny był w Polsce demolowany przez PiS siedzieli cicho i nic dziwnego, bo dostali przecież ponad 10 milionów złotych od MEN i KPRM. Teraz, po kontroli NIK, mieli zwrócić 27 tysięcy złotych. Nie zrobili tego, zostało więc wszczęte postępowanie przeciwko fundacji – donosi TVN.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Kontrolerzy NIK zarzucili Elbanowskim m.in. nieprawidłowości w nadzorze nad projektami, błędy w umowach, nieprawidłowe przelewy i wiele innych. Wcześniejsza kontrola z KPRM również wykryła nieprawidłowości.

Fundaja Elbanowskich znalazła się w ogniu krytyki po tym, jak nie włączyła sie w protesty rodziców, związane z edukacją. Wielu komentatorów pisze, że jest to fundacja wspierająca wprost PiS a miliony z budżetu państwa to zapłata za atakowanie rządu PSL i PO przed wyborami w 2015 roku.