Dostali już od PiS ponad 10 milionów złotych. Teraz jednak muszą zacząć zwracać część pieniędzy. Na razie to tylko 27 tysięcy złotych.

Swoją fundację nazwali “Rzecznik Praw Rodziców”. W czasie, gdy system edukacyjny był w Polsce demolowany przez PiS siedzieli cicho i nic dziwnego, bo dostali przecież ponad 10 milionów złotych od MEN i KPRM. Teraz, po kontroli NIK, mieli zwrócić 27 tysięcy złotych. Nie zrobili tego, zostało więc wszczęte postępowanie przeciwko fundacji – donosi TVN.

Reklamy

Kontrolerzy NIK zarzucili Elbanowskim m.in. nieprawidłowości w nadzorze nad projektami, błędy w umowach, nieprawidłowe przelewy i wiele innych. Wcześniejsza kontrola z KPRM również wykryła nieprawidłowości.

Fundaja Elbanowskich znalazła się w ogniu krytyki po tym, jak nie włączyła sie w protesty rodziców, związane z edukacją. Wielu komentatorów pisze, że jest to fundacja wspierająca wprost PiS a miliony z budżetu państwa to zapłata za atakowanie rządu PSL i PO przed wyborami w 2015 roku.

Poprzedni artykułMarszałek województwa pomorskiego napisał list do Kaczyńskiego. „Czy chce Pan Polski, w której morderstwa są narzędziem rozstrzygania sporów politycznych?”
Następny artykułAfera Air Kuchciński: Kalendarium wydarzeń