Wyciek tajnego dokumentu rządowego, w którym przedstawiono plany wprowadzenia nowego podatku. Ma to być wysoka opłata za brak dzieci. Podatek ma motywować młodych ludzi do zakładania rodzin i rodzenia.

Nowy podatek miałby dotyczyć wszystkich osób pełnoletnich, które nie posiadają dzieci. Rzeczpospolita ujawniła, że „rząd woli nakładać opłaty na bezdzietnych Polaków”. Jakiej wysokości miałyby to być opłaty? Na tyle dotkliwe, by zmuszać do zakładania rodzin. To oczywiście nie podoba się młodszej części społeczeństwa, bo to jest ordynarne wprowadzanie kolejnego podatku, które w Polsce są i tak wysokie.

PiS ukrywa treść raportu i stara się zminimalizować skutki jego ujawnienia. Wyrzucił urzędników, którzy nad nim pracowali. Wszystko z powodu tego, że jest to czas przedwyborczy i wszystkie informacje o nowych podatkach według PiS należy ukrywać. To nie koniec szokujących pomysłów tego ugrupowania.

Warto przypomnieć, że mówi się też o zmianach terytorialnych, w tym likwidacji 16 województw i zastąpieniu ich strukturą z 1975 roku, gdy województw było 49, odebraniu uprawnień prezydentom miast i przeniesieniu ich do wojewodów oraz zmniejszeniu znaczenia sejmików wojewódzkich. Czekają nas także gigantyczne podwyżki cen energii oraz centralizacja i przymusowa nacjonalizacja – o ile PiS będzie miał władzę po wyborach. Do tego inflacja, drożyzna a także wzrost emigracji.

Próba ukrycia nowych podatków przed społeczeństwem pokazuje, że PiS poważnie traktuje sprawę obciążenia młodych ludzi opłatą za brak dzieci.

źródło: Rzeczpospolita

17
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
rexMagdaPaulinaAdamTeo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Juz po ptokach
Gość
Juz po ptokach

Kazdy kto glosuje na pis lub po powinnien odpowiadac przed sadem za zdrade i niszczenie POLSKI !!!!!

Paulina
Gość
Paulina

dokładnie !!! wraca PRL, jak nic z tym nie zrobimy marny nasz los
w październiku się okaże . nie pozwólmy żeby wróciło „bykowe”

Stanislaw
Gość
Stanislaw

To może naprzód ten krętacz z Żoliborza zapłaci

Punkt widzenia
Gość
Punkt widzenia

Made in PiS=Made in PZPR.
A więc zbliża się czas rządzenia Polską przez E’PiS’kopat.
To takie polityczne déjà vu …

Wojciech
Gość
Wojciech

Niech się pierd*lą. Nikt nie będzie na siłę decydował kiedy mam założyć rodzinę. Mam dopiero 20 lat, a chciałbym skończyć studia i mieć pracę! Przyjdzie na to odpowiedni czas. Najwcześniej ojcem mogę zostać w okolicy 30-stki. Dziadom już widać siada na mózg. Czas pokazać tym svkinkotom czerwoną kartkę 13.X.2019!

Alicja
Gość
Alicja

Qurwa już całkiem im odwala.Ciekawe od którego roku życia niby mieliby płacić ten podatek może od 15 to więcej uzbierają pojeby.Kaczorowi już sperma całkiem zalała mózg.

Małgorzata
Gość
Małgorzata

A jak są młodzi ludzie ktorzy nie mogą mieć dzieci lub ich nie chcą. Dlaczego Pan Prezes Pisu nie brał sie za rozmnażanie tylko pchał sie do polityki. Odebrać dziadom koryto. Niech Ci ksieza pedofile znikną ich ochrona i ksiadz dyrektor przestanie zabierac pieniądze. Mało kasy idzie na kosciół. Obciąć wypłaty politykom i pieniadze sie znajdą

Danuta
Gość
Danuta

A osoby, które ze względu na zaawansowany wiek nie mogą już mieć dzieci też będą pĺaciły podatek?!

Adam
Gość
Adam

Ci którzy już nie mogą i tylko im wisi to też i geje też.

Titi
Gość
Titi

Mam nadzieję, że księża też będą bulić.

Teo
Gość
Teo

Oni akurat dzieci mają. Duże ich grono.. krew nie woda

Seba
Gość
Seba

polityka prorodzinna 😛

ewa
Gość
ewa

SOCJALIZM PISI

Łukasz
Gość
Łukasz

podwyżki są nieuniknione i to w wysokości dotkliwej dla beneficjentów programów socjalnych, z reklamowego programu 500 + na dziś realnie jest 440, po podwyżkach będzie to co najmniej 150 zeta mniej

Magda
Gość
Magda

Nie moga zmusic nikogo do zalozenia rodziny . Nie ktorzy chca a nie moga miec rodziny. Szukaja kasy by placic na 500+. Kto w ogole na nich glosuje ??

rex
Gość
rex

w czym problem nie płacą PITu to zapłaca bykowe jedną ręka PIS daje a druga odbiera a co wierzyliście w dobra zmianę heheheheh

rex
Gość
rex

a co myśleliście że jak PIS was zwolnił z podatku to nie zapłacicie zapłacicie bykowe 20% a nie 18% podatku PIS jedna ręką daje a drugą zabiera heheheh