Tajemniczy telefon.

– Proszę przekazać Mariuszowi Kamińskiemu pozdrowienia – m.in. taką wiadomość miał przekazać dziennikarzom przez telefon Maciej M., znajomy zmarłego Dawida „Cygana” Kosteckiego z celi. M. miał dodać, że „chodzi o spotkanie w hotelu” i Mariusz Kamiński „będzie wiedział o co chodzi”.

M. to kolejny świadek w aferze podkarpackiej. Dwa tygodnie po samobójstwie Kosteckiego, M. również miał próbować popełnić samobójstwo. Wtedy podjęto decyzję o przeniesieniu na oddział zamknięty krakowskiego szpitala psychiatrycznego.

Stamtąd M. miał skontaktować się z dziennikarzami. Poinformował, że Kostecki nie popełnił samobójstwa a jego śmierć podyktowana była dużą wiedzą na temat afery podkarpackiej.

Gdy kontakt z dziennikarzami wyszedł na jaw, M. został przeniesiony do innego zakładu karnego. Jednak M. ponownie skontaktował się z dziennikarzami i przekazał, że personel szpitalny oraz pracownicy więzienia próbują dowieść jego niepoczytalności. Relacjonował, że w swojej celi znalazł gwoździe. Podał również, że celę odłączono od prądu a sam boi się, że zostanie oskarżony o próbę przemycenia gwoździ by rzekomo zrobić sobie krzywdę.

– W zakładzie karnym w Rzeszowie wychowawca powiedział mi „lepiej, żebyś pier*** się na linę” – relacjonował M. Jak dodawał, jest także w posiadaniu informacji, obciążających prokuratura generalnego Zbigniewa Ziobrę i Patryka Jakiego.

Miał również komunikat, skierowany do szefa MSWiA.- Proszę przekazać Mariuszowi Kamińskiemu pozdrowienia. Chodzi o spotkanie w hotelu. On będzie wiedział o co chodzi – miały to być ostatnie słowa, po których Maciej M. zakończył rozmowę.

Według doniesień „Gazety Wyborczej”, bliscy M. odwiedzili go w sobotę w łódzkim zakładzie. Nie mogli jednak wynieść z więzienia kartki, zawierającej oświadczenie Macieja M. dla mediów.

Źródło: Gazeta Wyborcza / Radio Zet

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Krasnal Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krasnal
Gość
Krasnal

EMERYTURY MUNDUROWYCH 0 % A EMERYTURA SKAZANEGO 7% TO JEST SPRAWIEDLIWOSC PIS TE MENDY TAK TRAKTUJA SPRAWIEDLIWIE LUDZI PIOTROWICZ KOMUNISTYCZNY PROKURATOR CHOWAJACY SIE W PIS POSLEM BARON ZIELINSKI WICE MINISTRM A SKAZANY KAMINSKI MINISTREM DALEJ GLOSUJCIE NA TE MENDY PISOWSKIE.