Paradne! Kiedyś krytykowali zakup Leopardów, dzisiaj się nimi chwalą: oto Rzeczpospolita Bezbronna

Jeszcze sześć lat temu na łamach propisowskiego serwisu wPolityce.pl zawzięcie krytykowano wszystko, co związane z polską armią. Krytykowano czołgi T-72, krytykowano zakup Leopardów a Polskę nazywano „Rzeczpospolitą Bezbronną”. Gdy w 2015 roku PiS doszedł do władzy, zapowiadał wielkie zakupy i modernizację armii. Co z tych zapowiedzi wyszło? Praktycznie nic. Ale dzisiaj pisowskiemu elektoratowi nikt o tym nie przypomni, bo u władzy są „sami swoi” i układ, który dba o to, by ludzie nie wiedzieli jaki jest stan armii:

Oto wybrane cytaty z publikacji propisowskiego portalu:

  1. Mamy przestarzały sprzęt – to fakt z którym nie ma co dyskutować. W koszarach stacjonują ponad 30-letnie radzieckie czołgi T-72, które pamiętają jeszcze pacyfikację kopalni “Wujek”, bojowe wozy piechoty BMP-1 oraz podarowane nam przez Niemców wysłużone Leopardy 2, które wycofano ze służby w Bundeswehrze„. Za to dzisiaj wPolityce donosi z radością, że „”Modyfikacja czołgów T-72 to konieczne rozwiązanie pomostowe”…
  2. Jeśli chodzi o uzbrojenie dysponujemy praktycznie sprzętem, który bardziej powinien trafić do muzeum Wojska Polskiego niż na pole walki. Nasza marynarka wojenna – w dwudziestoleciu międzywojennym supernowoczesna – stanowi dzisiaj górę z trudem pływającego złomu.”
  3. Jeśli na Kremlu oglądano ostatnią paradę „polskich” Leopardów to można mieć pewność, że rosyjskim wojskowym uśmiech politowania zagościł na twarzach…” – pisało wPolityce.
  4. Polskie wojsko od kilku lat kupuje od Niemców używane, unowocześnione czołgi Leopard. Rodzą się pytania. Dlaczego polskie ministerstwo obrony zdecydowało się na uzbrojenie polskiej armii w nieskuteczną broń? Broń, której Niemcy chcą się jak najszybciej pozbyć?”. A dzisiaj? „Minister Błaszczak zapewnił, że MON nie rezygnuje z żadnego z dotychczasowych priorytetów modernizacji technicznej… modernizację przejdą 72 czołgi Leopard”.

Takich opinii jest tam znacznie więcej. Wszystkie pochodzą oczywiście z okresu, kiedy PiS był w opozycji.

Reklamy

W tej sytuacji wpis Terleckiego o totalnej opozycji może już tylko budzić śmiech:

źródło: wPolityce.pl