W Polsce jak w Rosji? Onet: Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości, prawa ręka Ziobry stoi za zorganizowanym hejtem wobec sędziów?!

Trolle Ziobry?

– Wiceminister sprawiedliwości i prawa ręka Zbigniewa Ziobry ma stać za zorganizowanym hejtem wobec sędziów, którzy sprzeciwiają się wdrażanym przez PiS zmianom w wymiarze sprawiedliwości. (…) Łukasz Piebiak aranżował i kontrolował akcję, która miała skompromitować szefa największego sędziowskiego Stowarzyszenia „Iustitia” – pisze redaktor Magdalena Gałczyńska z Onet.pl.

Reklamy

Podwładni Ziobry mieli udostępniać trollom wrażliwe informacje z życia prywatnego sędziów – w tym nawet prywatny adres szefa jednego z sędziowskich stowarzyszeń.

– Niektóre akcje wiceminister Piebiak — który sam jest sędzią — osobiście aprobował, dając zielone światło na publikacje medialne. O efektach miał informować niezidentyfikowanego „Szefa”. Między ministerstwem a mediami sprzyjającymi PiS pośredniczyła kobieta o imieniu Emilia, niezatrudniona w Ministerstwie Sprawiedliwości. Jej nazwisko znamy i zachowujemy do wiadomości redakcji. Materiały kompromitujące sędziów wrzucała także do sieci – wyjaśnia dziennikarka, która dotarła do korespondencji zastępcy Ziobry.

Czy ministrowi grozi odpowiedzialność karna?

Cały artykuł.

Źródło: Onet