Na Śląsku wrze: PiS w swoim oficjalnym raporcie napisał “Śląskość jest po prostu sposobem odcięcia się od polskości, przyjęciem zakamuflowanej opcji niemieckiej”

“Historycznie rzecz biorąc, niczego takiego jak naród śląski nie ma. Można dodać, że śląskość jest po prostu pewnym sposobem odcięcia się od polskości i przypuszczalnie przyjęciem po prostu zakamuflowanej opcji niemieckiej” – czytamy w oficjalnym raporcie PiS “Raport o stanie Rzeczypospolitej”.

Fragment ten znajduje się na stronie 34 raportu. Nic więc dziwnego, że po ujawnieniu tych nacjonalistycznych zapisów na Śląsku zapanowała konsternacja. Niedawno premier Morawiecki z wielkim zapałem wygłaszał różne peany pod adresem Ślązaków a teraz na jaw wychodzi ważny dokument partii rządzącej, w której sprawa Śląska wyglada zupełnie inaczej.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Dokument został oficjalnie przyjęty uchwałą Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości w styczniu 2011 roku.

źródło: Twitter | Raport PiS | kopia raportu