„Historycznie rzecz biorąc, niczego takiego jak naród śląski nie ma. Można dodać, że śląskość jest po prostu pewnym sposobem odcięcia się od polskości i przypuszczalnie przyjęciem po prostu zakamuflowanej opcji niemieckiej” – czytamy w oficjalnym raporcie PiS „Raport o stanie Rzeczypospolitej”.

Fragment ten znajduje się na stronie 34 raportu. Nic więc dziwnego, że po ujawnieniu tych nacjonalistycznych zapisów na Śląsku zapanowała konsternacja. Niedawno premier Morawiecki z wielkim zapałem wygłaszał różne peany pod adresem Ślązaków a teraz na jaw wychodzi ważny dokument partii rządzącej, w której sprawa Śląska wyglada zupełnie inaczej.

Dokument został oficjalnie przyjęty uchwałą Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości w styczniu 2011 roku.

źródło: Twitter | Raport PiS | kopia raportu

 

9
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
RyszardZenonMariuszA kogo to obchodzi,PiS już wie...ślązak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mateusz
Gość
Mateusz

Ślązacy powinni tego paranoika już dawno „zakopać” ten płytki człowieczek, zniszczył nasz kraj i podzielił, nigdy, za żadnych rządów, nikt nie niszczył tak kraju i nie próbował szczuć tak jeden na drugiego… Patologią, to jest ich rząd, pusty, zakłamany i zaściankowy… Wyrzućmy ich i dalej wszyscy żyjmy razem, nie ważne skąd kto pochodzi, żyjemy w jednym kraju i musimy być razem… Trzeba zniszczyć dziada, tak jak on próbuje niszczyć nas Polaków…

Obserwator
Gość
Obserwator

Hanysy, miejcie to na uwadze 13 października!

Jakub
Gość
Jakub

Kolejny raz opadła zasłona kłamstwa i bezczelności wobec Ślazaków. Czytamy w oficjalnym raporcie PiS „Raport o stanie Rzeczypospolitej” że, .„Historycznie rzecz biorąc, niczego takiego jak naród śląski nie ma. Można dodać, że śląskość jest po prostu pewnym sposobem odcięcia się od polskości i przypuszczalnie przyjęciem po prostu zakamuflowanej opcji niemieckiej”. Ślązacy przez cały XX w. a i obecnie są skutecznie spychani do II kat. obywateli ! Rosjanie jako zaborcy również próbowali kontestować narodowość Polską a carska administracja próbowała zmienić Polaków w Rosjan . Natomiast co do Ślązaków, to Śląsk nigdy nie był pod zaborami, to Król Polski w XIV sfinalizował… Czytaj więcej »

banas
Gość
banas

Ale za to mieli taką „piękną defiladę”!! I tak ich teraz „kocha”prezesik!

A kogo to obchodzi,PiS już wie...
Gość
A kogo to obchodzi,PiS już wie...

Śląskość była i będzie a tzw „boskość”Pisu i tzw zwykłego posła przeminie prędzej niż się ich wyznawcom wydaje.

ślązak
Gość
ślązak

zdradziecka morda

Mariusz
Gość
Mariusz

Niech kurdupel lepiej opublikuje raport o swoim stanie zdrowia psychicznego…

Zenon
Gość
Zenon

Kaczyński jego partia to największe nieszczęście Polski i polaków

Ryszard
Gość
Ryszard

O Polskę, wolną od faszyzmu i SEKTY PiS, wolną od Krk i innych nieszczęść! P 🇵🇱✌️/ For Poland, free from fascism and PiS SECTES, free from the Roman Catholic Church and other fatalities!