Podczas spotkania ZNP z ministrem edukacji, Dariusz Piontkowski potwierdził – nauczyciele nie mają co liczyć na podwyżkę w styczniu 2020 r. Według szefa MEN, rząd ma w planach… jakąś podwyżkę, ale nie wiadomo w jakiej wysokości i od kiedy – ujawniają związkowcy.

Nie wiadomo też, co nauczyciele stracą w zamian. Minister Piontkowski poruszył bowiem temat likwidacji średnich wynagrodzeń. To temat wywołany trzy lata temu przez jego poprzedniczkę – Annę Zalewską. Takie działanie oznaczałoby obniżenie pensji nauczycieli.

Tymczasem za dwa tygodnie zaczyna się rok szkolny a wraz z nim dramat setek tysięcy uczniów w przepełnionych szkołach i brak nauczycieli, którzy usłyszawszy od PiS, że nie mają co liczyć na podwyżki i są niepotrzebni masowo składają wypowiedzenia i odchodzą. Ale o tym minister najwyraźniej nie chciał rozmawiać.

Likwidacja wszystkiego – to zdaje się nowe hasło PiS.

źródło: ZNP

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JoannaDorota Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dorota
Gość
Dorota

No po takich zapowiedziach tez mu się nie chce wracać do pracy w szkole Żadnej motywacji.Myślę o świadczeniach coraz poważniej.Juz mogłabym odejść w tym roku ale zawsze mi szkoda dzieci.Doprowadzę uczniów do końca trzeciej klasy.I tak to wygląda. Nam zawsze szkoda dzieci,a kto nas pożałuje! Przykre to jest,że tak w naszym kraju szanuje się nauczycieli i innych pracujacyxh😢

Joanna
Gość
Joanna

Zgadzam się ze słowami pani Doroty a szczególnie popieram cyt:” Juz mogłabym odejść w tym roku ale zawsze mi szkoda dzieci.Doprowadzę uczniów do końca trzeciej klasy.I tak to wygląda. Nam zawsze szkoda dzieci,a kto nas pożałuje! ”
Brawo 🙂