Propagandowa walka z opozycją przybiera tu coraz to dziwniejsze formy. Oto na okładce widzimy monstrualnie powiększonego Jarosława Kaczyńskiego, który patrzy z góry na polityków opozycji. Jednak osoby, które to projektowały i dopuściły do druku, popełniły bardzo poważny błąd.

Twórcy okładki zapomnieli bowiem najwyraźniej o biblijnej przypowieści o Dawidzie i Goliacie: „Dawid był niewysoki, ale dzielny i odważny. Nie znał strachu, ponieważ wiedział, że Bóg jest z nim i mu pomaga. Poszedł kiedyś na wielką bitwę. Kiedy wojska izraelskie i wojska filistyńskie stanęły naprzeciwko siebie, wyszedł z szeregów ogromny wojownik. Był umięśnionym olbrzymem w zbroi tak ciężkiej, że żaden inny człowiek nie zdołałby jej założyć. Miał straszny miecz, wielki jak drzewo, a obracał nim lekko jak piórkiem. Olbrzym miał na imię Goliat. Zaczął on wyzywać i naśmiewać się z przeciwników. Jednak nikt nie ośmielił się mu przeszkodzić. Wtedy wystąpił Dawid, bez żadnej zbroi, bez miecza i bez włóczni. Miał ze sobą tylko swoją procę. Goliat mało nie pęknął ze śmiechu na jego widok! Dawid jednak zakręcił procą ponad głową z taką prędkością, że aż powietrze zafurczało i błyskawicznie wypuścił kamień. Kamień uderzył Goliata z wielkim impetem, przebił się przez hełm i rozbił Goliatowi głowę. Goliat runął na ziemię z łoskotem.”

Historia ta jest silnie utrwalona w światowej kulturze w postaci niezliczonych wersji walk dzielnych wojowników z potworami, monstrami i wielkoludami. Kaczyński nie będzie więc zadowolony z takiego zestawienia, bo to go po prostu upokarza…

źródło: Twitter

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JacekObserwatorZdzisław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zdzisław
Gość
Zdzisław

To że ten buc przegra to jest pewne. Teraz proszę sobie wyobrazić przegraną pisu co będzie się działo warto dożyć do takich czasów. Czegoś takiego nigdy już Polacy nie przeżyją. Oj będzie się działo!

Obserwator
Gość
Obserwator

Mania wielkości rozłożyła już niejednego kurdupla.

Jacek
Gość
Jacek

Co to jest kurna Prezes Państwa.?