Zapowiedź wniosku o Trybunał Stanu dla poprzednich premierów to desperacja układu władzy w obliczu afery w Ministerstwie Sprawiedliwości. Sytuacja jest bardzo poważna, bo wiceminister i jego współpracownicy działając w zorganizowanej grupie atakowali sędziów. Nic więc dziwnego, że PiS próbuje wszelkich metod by odwrócić uwagę opinii publicznej od swoich problemów.

Większość komentatorów ocenia to działanie jako desperację i mokry kapiszon, który nie zadziała. Od sławetnego audytu, który nic nie wykrył, minęło 1200 dni. W tym czasie PiSowi nie udało się udowodnić żadnych rzekomych przekrętów. Wyciągane są sprawy błahe i nieprawdziwe.

Reklamy

Poseł Horała nie działał jednak sam. Zgłaszając wniosek o Trybunał Stanu musiał to uzgodnić ze swoimi przełożonymi z partii. Wiemy bowiem z wypowiedzi polityków PiS, że poważne decyzje polityczne zapadają tu w gronie Jarosław Kaczyński i jego współpracownicy. Warto więc zapytać czemu Kaczyński, który ukrywa się przed mediami, podejmuje takie decyzje i czemu mają one służyć.

“PiS zrobi dosłownie wszystko,żeby tylko nie stracić władzy. Utrata władzy przez PIS,to obnażenie ich 205 afer,ukaranie winnych i delegalizacja tej patologicznej formacji. I choćby nawet poseł Horała miał wykonać taniec na rurze, to on to zrobi” – skomentował sytuację jeden z internautów.

źródło: Twitter

 

 

Poprzedni artykułWaldemar Pawlak o gazowych kłamstwach ze strony układu władzy. Zapowiada ujawnienie sensacyjnych informacji o imporcie z Rosji przez rząd PiS
Następny artykułTajemnice Sakiewicza wyszły na jaw? IPN: Ojciec szefa „Gazety Polskiej” należał do Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej i ZMS