Służba zdrowia w ruinie. Media informują o tym, że zostanie zlikwidowany bardzo potrzebny oddział onkologii w szpitalu w Lublinie przy ulicy Kraśnickiej. Tymczasem pracownicy alarmują, że oddział jest nie tylko potrzebny, ale też przynosi zyski.

“Likwidacja Pododdziału Onkologii w dużym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. S.K. Wyszyńskiego jest nieporozumieniem i działaniem na niekorzyść tego szpitala, tym bardziej, że Pododdział jest dochodowy. Ten mały Pododdział (liczący 18 łóżek stacjonarnych i 6 foteli do chemioterapii dziennej, w wyniku wdrażania planu naprawczego, miał ulec zmniejszeniu do 6łóżek stacjonarnych i 6 foteli do podawania chemioterapii dziennej), jest konieczny do sprawnego funkcjonowania całego szpitala specjalistycznego.” – napisali pracownicy oddziału w liście do redakcji Dziennika Wschodniego.

Tymczasem PiS chwalił się niedawno, że sytuację polepszy ustawa o sieci szpitali. “Ustawa tworząca tzw. sieć szpitali wprowadza nowe rozwiązania, które usprawnią organizację udzielania świadczeń opieki zdrowotnej przez szpitale oraz przychodnie przyszpitalne i poprawią dostęp pacjentów do leczenia specjalistycznego w szpitalach. Pozwolą one zoptymalizować liczbę oddziałów specjalistycznych i umożliwią lepszą koordynację świadczeń szpitalnych i ambulatoryjnych. Ułatwią także zarządzanie szpitalami.” – czytamy na stronie SiecSzpitali.mz.gov.pl.

Reklamy

Jak widać jest odwrotnie niż zapowiadał PiS! Tymczasem z Lublina do Sejmu kandyduje m.in. Przemysław Czarnek, tutejszy kontrowersyjny wojewoda. Czy propaganda sukcesu przesłania kandydatom sprawy ludzi?

żródło: Dziennik Wschodni

Poprzedni artykułWiarygodność? Semka i Paczuska publikowali zdjęcia z internetu jako swoje
Następny artykułNawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, gigantyczne premie w TVP. Ujawniono odręczne notatki Kurskiego