Reperkusje afery w Ministerstwie Sprawiedliwości: Sędzia odmówiła orzekania z hejterem!

Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości zatacza coraz szersze kręgi. Po ujawnieniu nazwisk sędziów, którzy byli członkami ministerialnej grupy “Kasta” w dniu dzisiejszym sędzia sądu w Warszawie odmówiła orzekania z Przemysławem Radzikiem, jedną z osób z tej grupy.

Sędzia Anna Bator-Ciesielska odroczyła rozprawę i stwierdziła, że nie będzie orzekać z osobą, co do której są tak poważne podejrzenia. To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w Polsce. Środowisko sędziowskie jest oburzone zachowaniem członków grupy Kasta i nie będzie z nimi współpracować także w sądach.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Odmawiając orzekania w sprawie z sędzią Radzikiem sędzia Anna Bator-Ciesielska przytoczyła słowa przysięgi sędziowskiej, w której sędzia zobowiązuje się “stać na straży prawa  a w postępowaniu kierować się zasadami godności i uczciwości”.​

źródło: Onet.pl