Strażacy poszkodowani przez PiS. Tak Kaczyński podniósł VAT na samochody i sprzęt pożarniczy!

Straż Pożarna cieszy się w Polsce bardzo dużym szacunkiem i zaufaniem. Jednak nie wśród polityków układu władzy. “W 2016 roku podnieśliście VAT z 8% na 23% na samochody i sprzęt pożarniczy. W 2017 roku strażacy odprowadzili 230 mln z tego tytułu, a teraz rzucacie im ochłap 85 mln ze wskazaniem w ustawie, że mają to przeznaczyć na pikniki do lansowania się polityków na wsi” – ujawnił Andrzej Rozenek.

Przed wyborami politycy PiS robią wszystko, żeby przypodobać się kolejnym grupom społecznym. Jednak najwyraźniej liczą na to, że strażacy i mieszkańcy będą mieli krótką pamięć. Okazuje się, że trzy lata temu politycy układu władzy przegłosowali podwyżkę VAT, która uderzyła w całe ratownictwo w Polsce.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Strażacy zajmują się bowiem nie tylko gaszeniem pożarów. Pełnią rolę służby ratowniczej, która wzywana jest do wszelkich zdarzeń, typu wypadki, zalania i klęski. Za czasów rzadów PSL i PO nikomu nie przyszłoby do głowy zwiększać obciążeń podatkowych dla strażaków, jednak rząd PiS nie miał skrupułów. W pogoni za napchaniem kasy do nienasyconej gardzieli fiskusa podniósł VAT z 8% do 23% co zmniejszyło i tak nieduże możliwości zakupowe strażaków.

źródło: Twitter