Rząd PiS ma dzisiaj ogromny problem. Prawdziwym powodem odwołania wizyty w Polsce przed Donalda Trumpa może być sytuacja polityczna w naszym kraju. Trump, który ma przed sobą bardzo trudną kampanię prezydencką, nie chce być oskarżany o wspieranie reżimu zamieszanego w aferę z hejtem w internecie. Odwołanie wizyty z powodu huraganu mogło być więc wygodnym pretekstem.

Wolność słowa i wolność wypowiedzi to w USA rzeczy święte. Hejt w internecie, prowadzony przez ministra i jego urzędników Amerykanom kojarzą się jak najgorzej. Przywodzą na myśl największe afery władzy, takie jak Watergate. W tej sytuacji odwołanie wizyty przez Trumpa było ledwie formalnością.

Reklamy

Rząd PiS ma więc ogromny problem. Przygotowano potężną machinę propagandową, która miała wspierać wizerunek premiera i jego ministrów, tymczasem Kaczyński, Morawiecki i Duda zostali ograni jak dzieci. Nic dziwnego, że wiele osób nawiązujące do słynnej kompromitacji Dudy, gdy ten podpisywał ważny dokument na stojąco, podczas gdy Trump siedział. Donald Trump nie chce najwyraźniej być pokazywany w towarzystwie polityków PiS, skompromitowanych aferami i hejtem. To także ważny sygnał dla polskich wyborców.

Złośliwi mówią, że powodem odwołania wizyty Trumpa było zachowanie Agaty Dudy, która nie przywitała się z prezydentem USA, co było złamaniem wszelkich zasad dyplomatycznych…

źródło: Twitter

Poprzedni artykułUratował 220 ludzi, został wyrzucony z pracy przez ludzi PiS. Kapitan Wrona zwolniony z LOT
Następny artykułStrażacy poszkodowani przez PiS. Tak Kaczyński podniósł VAT na samochody i sprzęt pożarniczy!