Polsce grozi całkowita cenzura internetu! Kilka miesięcy temu na posiedzeniu rządu Mateusz Morawiecki ze swoimi ministrami rozpatrywali projekt cenzurowania aplikacji Uber oraz Taxify. Dzisiaj pomysł wraca w zmienionej formie, pod – jakże by inaczej! – pretekstem bezpieczeństwa obywateli. Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada… cenzurowanie wszystkich popularnych aplikacji.

Analizą “bezpieczeństwa” ma się zająć NASK, rządowy ośrodek podległy pod ministerstwo. Na razie będzie to rzekomo analiza pod kątem przesyłania informacji o użytkowniku, ale w przyszłości zakres ten znacząco się powiększy. Ministerstwo zapowiedziało oficjalnie, że “należy wypracować mechanizmy blokowania czy usuwania aplikacji” i chce zmieniać prawo, by blokady wprowadzać: “Może się okazać, że aby mieć realną siłę oddziaływania, potrzebne będą przepisy” – mówi minister Zagórski.

Reklamy

W rzeczywistości może jednak chodzić oo wprowadzenie mechanizmów całkowitej kontroli nad tym, co robią Polacy w internecie. Dzisiaj sieć jest ostatnim bastionem wolności słowa.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji, Dziennik Gazeta Prawna

Poprzedni artykułTworzenie nowej historii, jest typowe dla ustrojów totalitarnych. Rzecznik Dudy skłamał na temat amerykańskich baz w Polsce
Następny artykułPolacy ostro do Świerzyńskiego: “Zamiast się wypowiadać, lepiej śpiewaj o tych majteczkach w kropeczki lub wróć się do szkoły podstawowej”