„Jeśli nie pójdziesz na wybory 13 października, bo uważasz, że nie ma na kogo głosować, to nie zmieni to zupełnie faktu, że ktoś te wybory wygra i będzie rządzić. To, że Ty zbojkotujesz te wybory powoduje, że Twój głos w pewien sposób przejmuje partia, która otrzymuje najwięcej głosów. Dzieje się tak z powodu metody obliczania głosów. Największa otrzyma swojego rodzaju premię.

Nawet jeśli żadna partia Ci nie odpowiada, to jakaś odpowiada bardziej, inna mniej. Nawet jeśli ta zgodność wynosi 20%. Dlatego warto się wybrać 13 października do lokalu wyborczego i zagłosować! W przeciwnym wypadku oddajesz władzę w ręce ludzi, którzy mogą kompletnie nie odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Innymi słowy lepiej zagłosować na tą partię najmniej złą, bo jeśli tego nie zrobisz to zwiększasz szanse na wygranie tej najbardziej złej.

Pamiętaj, jeśli nie pójdziesz na wybory, one i tak się odbędą, i ktoś i tak je wygra i ktoś będzie rządzić krajem, w którym będziesz mieszkać. I tak to będzie miało wpływ na twoje życie, czy tego chcesz czy nie chcesz.

Nawet jeśli nie interesujesz się polityką, ona zainteresuje się Tobą. Wcześniej czy później.”

źródło: Wykop.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o