Chociaż ciężko w to uwierzyć, bo podstaw ekonomii uczą w liceum, to Sebastian Kaleta, który pełni rolę wiceministra w pisowskim rządzie wyobraża sobie, że pensje pracownikom wypłaca się od… obrotów firmy. Miało to uzasadnić pisowski pomysł o znacznym podwyższeniu podatków płaconych przez firmy od przyszłego roku.

Bzdura panie Kaleta! Pensja nie jest wypłacana od obrotu i powinien pan to wiedzieć z lekcji przedsiębiorczości. Pan jako wiceminister dostaje pieniądze z naszych podatków i takich głupot nie wypada opowiadać. Po prostu wstyd, że taka osoba jest na jakimkolwiek stanowisku. Do szkoły człowieku, jak najszybciej.

„Nie możemy się ciągle oglądać na to, czy przedsiębiorcy będą w stanie wypłacać pensje” – powiedział też Kaleta w studiu.

Pieniądze w firmie panie Kaleta biorą się z zysku, który wypracowuje. Zysk to różnica między przychodem a kosztami. Jeśli nie ma zysku, nie ma pieniędzy. A największym problemem firm panie urzędniku jest to, że w Polsce partia nazywana PiS razem z pana szefem Ziobro, doprowadziła do destabilizacji prawa, wszechwładzy urzędników skarbowych oraz wprowadza kolejne podatki i dobija firmy. Dlatego przedsiębiorcy wyjeżdżają masowo za granicę, bo nie chcą robić biznesów w kraju, w którym Ziobro może ręcznie sterować sprawiedliwością z grupą hejterów.

Wstyd, że Kaleta jest wiceministrem. I strach co tacy ignoranci mogą wymyślić.

 

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
georgJerzyTomasz Nowak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz Nowak
Gość
Tomasz Nowak

Doktor Strosmayer z czechosłowackiego serialu zwykł mawiać : ” gdyby głupota miała skrzydła to latał by jak gołębica i cóż lata i sra jak gołąb.

Jerzy
Gość
Jerzy

Idiota!!!! Typowy PiSdzielski matoł i nieuk!!!!!!

georg
Gość
georg

Wystarczy popatrzeć na tę tępą twarz i wszystko staje się jasne – typowy pisowski polityk tak jak Jaki ,Sasin itd. itp.