Jak chaotycznie i w jak wielkim strachu przed oderwaniem od stołków działa rząd PiS najlepiej obrazuje wypowiedź minister Emilewicz. W jednej ze stacji telewizyjnych przyznała ona, że propozycje Kaczyńskiego nie były z nią konsultowane. Jednocześnie przyznała, że pomysły PiS uderzą w małych przedsiębiorców.

Mówiąc to było widać wyraźny lęk, bo w Polsce małych firm jest kilka milionów a przedsiębiorcy na pewno nie zagłosują na PiS teraz, gdy dowiedzieli się, że podatek na ZUS, zwany niesłusznie składką, wzrośnie nawet do 2000 złotych na miesiąc!

Reklamy

Komentatorzy podkreślają, że mali przedsiębiorcy odwrócą się od ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego i zagłosują na PSL – Koalicję Polską, która proponuje dobrowolność składek ZUS i możliwość niepłacenia ich gdy firma nie dochodów lub na PO-KO, która proponuje zmianę kształtu podatków tak, aby ZUS w mniejszym stopniu obciążał przedsiębiorców.

To co prezentuje Kaczyński to skrajny socjalizm, który zagraża podstawom rozwoju Polski, nic dziwnego, że nawet Emilewicz jest tym programem przerażona.

źródło: Twitter

 

Poprzedni artykułFOR ostrzega: czekają nas gigantyczne podwyżki ZUS i wielki deficyt budżetowy, spadnie innowacyjność
Następny artykułAfery wstrząsają „zjednoczoną” prawicą. Ponad połowa Polaków nie ufa Kaczyńskiemu, Ziobro i Gowinowi!