Szpiegowanie Polaków.

Policja polityczna PiS – CBA zakupiło system Pegasus. Za licencje zapłacono 34 mln złotych. Pegasus pozwala podsłuchiwanie rozmów wykonywanych przy pomocy telefonów komórkowych, czytanie wiadomości SMS oraz wysyłanych przez internetowe komunikatory, a także uzyskanie dostępu do nagrań i zdjęć umieszczonych na telefonach.

Okazuje się, że system szpiegowski, który teraz wykorzystywany jest przeciwko polskim obywatelom, jest dobrze znany polskim służbom. Pegasusa bowiem wykorzystywało polskie wojsko… w trakcie wojny z terrorystami w Afganistanie. O tym do czego wcześniej służył Pegasus opowiedział senator Bogdan Klich, były minister obrony.

– To jest bardzo dobry system, sprawny, który polega na wprowadzeniu kilkudziesięciu, kilkuset a może nawet więcej słów kluczowych, takich które selekcjonują miliony rozmów telefonicznych i wynajdują tylko takie, w których te słowa kluczowe się znajdują. (…) Myśmy też z takiego systemu korzystali podczas wojny w Afganistanie, żeby chronić lepiej naszych żołnierzy – powiedział Klich, zaznaczając, że zastosowanie tego systemu wobec obywateli oznacza, że rządzący chcą kontrolować społeczeństwo.

– Uważam, że duża część dyskusji na temat Pegasusa już jest zrealizowaniem oczekiwań rządzących, bo tak jak w czasach PRL-u, jak obywatel ma takie poczucie, że jest obserwowany, że jest śledzony, że ktoś patrzy na jego ruchy, to już staje się pokorniejszy i bardziej spolegliwy w stosunku do władzy – powiedział Klich.

Źródło: Rzeczpospolita

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Obserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Gość
Obserwator

Mam nadzieję, że już niebawem 13 października otwarcie pokarzemy tej władzy co o niej myślimy- będą mogli odsprzedać Pegasusa na Białoruś albo gdzieś do krajów afrykańskich.