W ciągu czterech ostatnio lat z mapy Polski zniknęło aż 69 szpitali. To ogromna ilość, biorąc pod uwagę, że zdrowie Polaków jest w coraz gorszym stanie. Jednocześnie jednostki, które pozostały, mają gigantyczne zadłużenie – ponad 17 miliardów złotych! To wszystko efekt fatalnego zarządzania i braku pomysłu. Ale likwidacja szpitali to przede wszystkim wzrost zagrożenia dla milionów Polek i Polaków w całej Polsce. Nas po prostu nie będzie miał kto i gdzie leczyć – ujawnia dzisiaj Newsweek.

PiS, które rządzi od czterech lat, udaje, że problemu nie ma. W telewizji publicznej słowem nie usłyszycie o tym, że szpitale są likwidowane jeden po drugim. To nie koniec problemów, z pracy odchodzą kolejni lekarze a młodzi lekarze – rezydenci – wypowiadają umowy, które zobowiązywały ich do pracy ponad obowiązujący w Polsce czas pracy. Wczoraj rezydenci protestowali pod Ministerstwem Zdrowia w bardzo przejmujący sposób – na chodniku rozłożyli czarne worki na ciała, weszli do nich a obok postawili karteczki, dlaczego dany pacjent zmarł.

Reklamy

Wygląda więc na to, że PiS sobie kompletnie nie radzi. Pomysł na rozwiązanie problemów w służbie zdrowia ma za to m.in. PSL – Koalicja Polska, której prezes jest także lekarzem. Pakiet propozycji pokazała też Lewica i PO – KO.

źródło: Newsweek

Poprzedni artykułRząd połamał sobie zęby na problemie ścieków w Warszawie. Rura Morawieckiego nadal nie działa
Następny artykuł“Mamy konkretny program dla Polaków. Wyższe emerytury, tańszy prąd, lepsza edukacja” – mówi PSL – Koalicja Polska