Dzień referendalny to pomysł aby zwiększyć wpływ milionów Polek i Polaków na to, co się dzieje w naszym kraju. Jest to nawiązanie do modelu władzy, który funkcjonuje w Szwajcarii. Raz w roku odbywałoby się referendum, w którym bezpośrednio można by zdecydować o kluczowych dla Polski sprawach – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

– Polska musi być krajem, w którym najważniejszy głos należy do obywateli, a nie do liderów partii politycznych. Chcemy wzmocnić rolę wyborców w kontroli władz i zwiększyć ich wpływ na sprawy publicznej – dodał Paweł Kukiz.

Reklamy

Dzień referendalny jest jednym z ważniejszych punktów porozumienia programowego PSL – Koalicji Polskiej. Oprócz tego porozumienie zakłada wprowadzenie wyższych emerytur, poprzez likwidację podatku od nich, odciążenie tornistrów dzięki wykorzystaniu tabletów, obniżenie cen energii dzięki wprowadzeniu sieci małych elektrowni słonecznych i biogazowni, rewitalizację wsi, wzrost dopłat bezpośrednich dla rolników oraz walkę z cenzurą internetu.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułGrozi nam nie Budapeszt lecz Ankara. “Będzie weryfikacja dziennikarzy i aresztowania parlamentarzystów opozycji”
Następny artykułPolska wymiera. Za rządów PiS bilans zgonów i urodzeń jest najgorszy od czasu II Wojny Światowej