Skandal! Polska Fundacja Narodowa wydała miliony dolarów na promocję Polski w USA. Efektów brak?

PFN wydała miliony dolarów na promocję Polski w USA. Zlecenie otrzymała firma White House Writers Group, która dostaje za to blisko 100 tysięcy dolarów miesięcznie, Polska pokrywa też inne wydatki. Efekty? Profil na youtube, który ma 13 subskrypcji i na Instagramie z 51 obserwującymi. W dokumentach rozliczeniowych znajdują się m.in. spotkania, których firma w ogóle nie organizowała. Są też inne dziwne rachunki, na przykład… obiady dla pracowników.

Kto i w jaki sposób znalazł White House Writes Group i doprowadził do podpisania umowy z PFN? Tego nie wiadomo, jednak internauci dotarli do informacji, że Anna Wellisz, pracująca w WHWG ma wśród swoich znajomych dwie osoby z Polski: są to Maciej Świrski oraz Anna Maria Anders.

Reklamy

Dziennikarze ujawnili rozliczenia PFN z amerykańską firmą. Okazało się, że wśród nich są spotkania, których WHWG w ogóle nie organizowało.

Jest to kolejny przykład marnotrawienia publicznych pieniędzy i podejrzanych przepływów finansowych oraz braku nadzoru nad ich wydawaniem przez ludzi związanych z PiS. Do tej pory wydano ponad 20 mln złotych.

źródło: Onet / Twitter