Komisja Europejska ostro o systemie edukacyjnym w Polsce. Rozwiązanie sporu z nauczycielami to najpilniejsze zadanie, przed jakim stoi polski rząd

Dariusz Piontkowski, minister edukacji, pochłonięty jest swoją kampanią wyborczą. Na Podlasiu dwoi się i troi, by uzyskać jak najlepszy wynik. W ministerstwie najchętniej nie bywałby wcale – mówią krytycy rządu. Tymczasem Komisja Europejska bardzo krytycznie oceniła to co się dzieje w naszym kraju i wzywa rząd do działania.

„Niesatysfakcjonujące wyniki negocjacji między rządem i ZNP na temat zarobków oraz zmiany w Karcie Nauczyciela doprowadziły do ogólnopolskiego strajku, który rozpoczął się 8 kwietnia 2019 r. Strajk został zawieszony do września, aby pozwolić uczniom zdać maturę” – informuje o stanowisku Brukseli ZNP.

Reklamy

Tymczasem w szkołach napięcie jest coraz wyższe. Nauczyciele mobilizują się przed zapowiadanym na październik strajkiem. I zapowiadają, że jeśli nic się nie zmieni, ogłoszą protest powszechny wraz z innymi grupami zawodowymi. „Robimy to w trosce o przyszłość dzieci i młodzieży” – mówią.

źródło: Twitter