Okłamali rolników. 125 złotych zamiast obiecanego tysiąca!

Rolnicy są wściekli. Odszkodowania za suszę w praktyce: gmina wiejska Szadek, woj. łódzkie, na ponad 700 wniosków suszowych ok 90 % otrzyma zamiast obiecanego przez rząd 1 tys kwotę 125 zł. Tyle pozostało z obietnic rządu – poinformował jeden z rolników, który czuje się oszukany Morawieckiego.

Straty w wyniku w wielu gospodarstwach idą w dziesiątki tysięcy złotych, ale Mateusz Morawiecki z PiS zupełnie się tym nie przejmuje. Rząd wypłaca po 100 złotych i jest zadowolony, że “rozwiązał” problem. W rzeczywistości problem stworzył. Rolnicy czują się oszukani i mówią, że nie zostawią tak tej sprawy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Obiecano nam tysiąc złotych, nie dostajemy albo nic albo jakieś grosze. Czujemy się upokorzeni” – grzmią rolnicy.

Realną pomoc rolnikom zapowiada PSL. Jeśli w wyniku wyborów PiS utraci władzy ludowcy przeprowadzą audyt programów pomocowych i doprowadzą do zwiększenia środków, przeznaczonych na pomoc dla wsi. Wybory do Sejmu i Senatu odbywają się 13 października.

źródło: Twitter